آموزش

آموزش ساخت گوشواره رزینی

آموزش ساخت گوشواره رزینی

در این آموزش نیز، آموزش ساخت زیورآلات رزینی مثل گوشواره را برای شما قرار داده ایم. زیورآلات رزینی طرفداران خاص خودشان را دارند و زیبا هم هستند. خصوصا فرمی که در تصویر مشاهده می کنید، حالت رنگین کمانی، سیم اطراف گوشواره و غیره. می توانید هرگونه خلاقیتی را به کار ببرید و کار را زیباتر کنید.

گوشواره رزینی
آموزش ساخت گوشواره رزینی

قدم 1
وسایل مورد نیاز: اپکسی رزین (ماده و فعال کننده)، اکریلیک در رنگهای مختلف، چسب سفید رنگ، نوار اسکاچ، ظرف برای رزین و چوب بستنی برای مخلوط کردن،کاغذ واکس یا کاغذ روغنی، سیم مفتولی مسی 22 گرم یا بیشتر

آموزش ساخت گوشواره رزینی
آموزش ساخت گوشواره رزینی

قدم 2
دو قطعه 15 سانتی از سیم را جدا کنید. حال سیم ها را به شکلی که برای گوشواره دوست دارید در بیاوردید. در تصاویر می بینید. سیم ها را بپیچانید. طوری این کار را انجام دهید که سیم کاملا محکم بسته شده باشد.

گوشواره رزینی
آموزش ساخت گوشواره رزینی

قدم 3
پس از شکل دادن اولیه به سیم، قسمتی که پشت گوشواره قرار می گیرد را چسب اسکاچ بزنید (که در اینجا فرق نمی کند کدام طرف باشد). چسب را محکم بچسبانید. چسب اسکاچ از بقیه چسب ها بهتر است زیرا راحت تر جدا می شود. چسبها را کنار هم قرار دهید و شکلی که ساختید را روی چسب بچسبانید. و کاملا فشار دهید. حال قسمتهای خالی که به خوبی به چسب نچسبیده است را پیدا کنید. اینها اصلا برای کار شما خوب نیستند. با چسب سفید رنگ مانند تصویر، اطراف سیم چسب بزنید و اجازه دهید تا خشک شود.

آموزش ساخت گوشواره رزینی

قدم 4
یکی از چیزهای خوب در مورد نوار چسب این است که شما یک سطح چسبناک دارید که همه چیز را برای گوشواره بخوبی حفظ می کند. در اینجا باید از اکریلیک استفاده کنید.

آموزش ساخت گوشواره رزینی
آموزش ساخت گوشواره رزینی

قدم 5
حالا به صورتی که دوست دارید اکریلیک ها را درون گوشواره روی چسب ها بریزید. در اینجا سعی شده بصورت رنگین کمانی رنگها قرار بگیرند. اما شما هرطور که دوست دارید و با سلیقه خود آنها را رنگ بندی کنید یا شکل خاصی به آنها بدهید.

• قدم 6
• پس از ریختن اکریلیک ها، آنها را فشار دهید تا بخوبی به چسب بچسبند.

• قدم 7
• حال گوشواره ها را روی کاغذ واکس یا کاغذ روغنی قرار دهید. حال طبق دستورالعمل همراه جعبه های رزین، رزین را درست کنید و 10 تا 20 دقیقه بگذارید تا حبابهای آن بترکد و یکدست شود. (ممکن است شما دوست داشته باشید حباب داشته باشد. این دلخواه است. اما بدون حباب یکدست تر می شود.)


قدم 8
حباب ها را بگیرید. و به کمک چوب بستنی رزین را داخل حلقه های گوشواره بریزید. صبور باشید تا رزین از هم باز شود و کل آن ناحیه را بگیرد. اما اگر صبور نیستید یک کم رزین از بالا به بیرون می ریزد. در این صورت بعدا می توانید اضافه های آن را بتراشید و تمیز کنید. می توانید قبل از استفاده کمی روی کاغذ روغنی بریزید و رزین را امتحان کنید. خب پس از ریختن رزین در گوشواره ها بگذارید حداقل 24 ساعت بمانند.


قدم 9
حالا چسب را جدا کنید(میبینید چسب اسکاچ چه راحت جدا می شود) و اضافه های رزین را از اطراف گوشواره به کمک قیچی و کاتر ببرید.

آموزش ساخت گوشواره رزینی
آموزش ساخت گوشواره رزینی


قدم 10
اگر دوست دارید می توانید قسمت بالایی گوشواره را بپیچانید و یک حلقه مارپیچی برای زیبایی بیشتر کار اضافه کنید. سپس می توانید اگر دوست دارید سوزن مخصوص گوشواره اضافه کنید. اگر هم نه از اول حلقه لازم برای وارد کردن گوشواره به گوش را ایجاد کنید. امیدوارم لذت ببرید.

منبع : http://achar24.ir

مطالب مرتبط: 1-آموزش ساخت زیورآلات رزینی                 2-الماس و خصوصیات منحصر به فرد الماس

مشاهده بیشتر

نازنین حسینی

نازنین حسینی هستم لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس تولید محتوا.3 ساله با سایت لاچو همکاری میکنم و عاشق ترجمه و تولید محتوای فارسی هستم.خوشحال میشم نظرات و پیشنهاداتتون رو برام در مورد مطالب بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا